הגשת בקשה לקיום צוואה

הגשת בקשה לקיום צוואה

צו קיום צוואה הינו צו משפטי המאפשר להתחיל בהליכי העברת בעלות על פי המפורט בצוואה. צו קיום צוואה מעניק לצוואה תוקף של פסק דין מחייב. 

הגשת בקשה לקיום צוואה הינו האקט המשפטי הנחוץ על מנת להניע את התהליך המביא בסופו למימוש מלא של הצוואה והעברת בעלות נכסי הנפטר אל היורשים החוקיים.

תהליך הגשת בקשה לקיום צוואה

  • איסוף מסמכים רלוונטיים

על מנת להגיש את הבקשה, עליכם או על נציגכם החוקי לאסוף ולמלא מספר מסמכים ובהם תעודת פטירה, צוואת המנוח, תעודת פטירה של יורשים המופיעים בצוואה (אם ישנם), אישורים נדרשים עפ”י חוק ועוד.

ניתן להגיש את כל המסמכים באמצעות עו”ד מייצג. 

  • הגשת בקשה לקיום צוואה

הגשת בקשה לקיום צוואה מוגשת אל משרד הרשם לענייני ירושות. ניתן להגיש את הבקשה בטופס מקוון או באופן ידני.

  • פרסום הבקשה והמתנה להתנגדויות

החוק קובע כי חובה על משרד רשם הירושות לפרסם בפומבי כי הוגשה בקשה לקיום צוואה על מנת לאפשר לאנשים להגיש התנגדות לצו קיום צוואה. התנגדות שכזו יכול שתהיה מוגשת ע”י יורשים או בעלי עניין הסבורים שהצוואה הנמצאת במשרדי הרשם לענייני ירושה אינה תקפה חוקית, או לחלופין נושים הזכאים לחלק בעיזבון המנוח.  

  • הנפקת צו קיום צוואה כדין

במידה ולא הוגשו התנגדויות לקיום הצוואה בתוך 14 ימים, ורשם הירושות התרשם כי הצוואה שהובאה בפניו הינה צוואה תקפה, על רשם הירושות להנפיק צו קיום צוואה המקנה לצוואה תוקף של פסק דין

שלב מימוש הצוואה

בשלב זה, אם הצוואה נכתבה באופן ברור ומוזכרים בה כל נכסי המנוח וסדר חלוקתם, מימוש הצוואה ייעשה בקלות ובמהירות באמצעות העברת בעלות פשוטה.

אולם במידה וקיימים אי-בהירויות בנוסח הצוואה, או אם הצוואה לא חילקה את כלל רכושו של הנפטר, תהליך מימוש הצוואה יכול לעבור לשליטת בית המשפט לענייני משפחה. 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל השקעות נדל”ן באתונה, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, עורך דין צוואה

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בדיני ירושה. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

משרד עורכי דין – אמיר עזר

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום