עורך דין צוואה

עורך דין צוואה

צוואה היא מסמך משפטי מחייב שנועד לאפשר לנו לקיים את רצון הנפטר ככתבו וכלשונו. לצוואה יש כח משפטי עצום, וההוראות בה גוברות לא רק על חוק הירושות והבטחות בע”פ, אלא גם על סנטימנטים משפחתיים, ואפילו על השכל הישר.

בגלל העוצמה המשפטית של צוואות, חשוב לבחור עורך דין צוואה מומחה שיעזור לכתוב צוואה שיכולה לכסות מגוון רחב של אפשרויות בעולם האמיתי.

במידה ואדם נפטר ללא צוואה, עזבונו יחולק עפ”י הוראות חוק הירושה.

מה מכילה צוואה?

צוואה כתובה כדין באמצעות עורך דין צוואה מומחה תכלול שני נושאים עיקריים: פירוט של כלל הנכסים של הנפטר, והוראות חלוקה של נכסים אלו בין היורשים. אולם, שני נושאים אלה אינם תמיד כוללניים מספיק ובמקרים של נכסים רבים בעלי שווי משתנה, הצוואה תכלול הוראות חלופיות למקרה שיהיו שינויים משמעותיים בנכסים, או עקרונות בסיס רחבים לחלוקת רכוש בהתאם לרצון הנפטר.

לדוגמא, אם אדם מחזיק בבעלותו שלוש בתים בעלי ערך שווה, הוא יכול לחלק את שלושתם בין שלושת ילדיו, ולהכניס סעיף המורה שבמקרה של צניחת ערך חדה של אחד הבתים, מכירת אחד הנכסים בשל בעיות כלכליות או אבדן בית בשל אסון טבע, ערך הבתים יחולק באופן שווה בין ילדיו.

למה צריך עורך דין צוואה?

אם בעבר היה אפשר לחלק את ההון המשפחתי בפשטות עפ”י עקרונות כלליים (שווה בשווה בין הילדים, שליש לנכדים והשאר לבן/ בת הזוג), בימינו ישנם נכסים מורכבים כגון נכסי נדל”ן, תיקי השקעות, פיצויי ביטוח חיים, פריטים סנטימנטליים, יצירות אמנות יקרות וכו’ המסבכים את חלוקת הרכוש.

עורך דין צוואה מסייע בתכנון חלוקת הרכוש בצורה הטובה ביותר ויודע לספק מידע על שינויים אפשריים שעלולים להשפיע על שיקול הדעת ואופן חלוקת הרכוש של כותב הירושה.

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל נדל”ן, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, ירושות וצוואות . 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל נדל”ן, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, צו קיום צוואה, עריכת צוואות ועוד. 

 

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום